Zamawianie usługi cykliniarskiej

Na co uważać przed zamówieniem usługi cykliniarskiej?

Prawidłowe cyklinowanie i renowacja parkietu to trudna oraz wymagająca wiedzy i doświadczenia czynność, dlatego zamiast tracić czas i nerwy, by zrobić to samemu, lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Jak ich wybrać?

Firm oferujących cyklinowanie parkietu jest sporo w każdym mieście, radzimy jednak nie brać pierwszej z brzegu, lecz tą, która od lat działa na rynku, może pochwalić się referencjami od klientów, oferuje gwarancję na wykonaną usługę i ma jasny, przejrzysty cennik swoich prac.

Warto zainteresować się również podstawowymi informacjami o firmie (m.in. kiedy została założona), poznać jej dokładną ofertę, przykładowy koszt za wykonanie danego zadania. Dzięki temu nie kupicie przysłowiowego kota w worku. Szczególnie, że w dobie internetu nie powinno być problemu z poznaniem firmy, jeszcze przed skorzystaniem z jej usług.

 

Jak sprawdzić ofertę danej firmy? 

Radzimy przejrzeć poniższą listę pytań i przed skontaktowaniem się z firmą oferującą cyklinowanie, zobaczyć na ich stronie internetowej, czy znajdziecie na nie odpowiedzi.

  • Czy firma godzi się skorzystać z materiałów, które samodzielnie kupicie? Powinna być taka możliwość.
  • Czy przez kosztorysem odbywa się spotkanie z przedstawicielem firmy czy wszystko jest on-line? Przedstawiciel firmy zawsze powinien zobaczyć parkiet, a nie tylko opierać się na zdjęciach.
  • Czy określenie wstępnego zakresu prac i kosztorys są bezpłatne? Powinien to być standard. 
  • Czy będzie podpisana umowa na wykonanie usługi z jej opisem? Musi być obowiązkowo. 
  • Czy jest cennik do wglądu z konkretnymi cenami, a nie tylko informacją „wyceniane indywidualnie”? Zobaczcie, jak powinien wyglądać dobrze skonstruowany cennik na przykładzie naszego.

 

Pamiętajcie o gwarancji

Zanim zamówicie usługę cykliniarską, koniecznie dowiedzcie się również, jak długi jest okres gwarancji. Uważamy, że 12 miesięcy to za mało, dlatego np. my oferujemy aż 3-letnią gwarancję na swoje usługi. 

Renowacja parkietu to poważna sprawa, dlatego lepiej powierzyć to profesjonalistom, by później nie żałować. Firmę należy jednak sprawdzić przed skorzystaniem z ich usług, dlatego zachęcamy do rozejrzenia się po naszej stronie internetowej, na której znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje. A potem zapraszamy do skorzystania z naszych usług.